قوه قضائیه با رسیدگی به پرونده کرسنت جلوی سوء‌استفاده آقازاده‌ها را بگیرد

به گزارش سپهر نیوز به نقل از پایگاه ۵۹۸، فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ با تاکید بر رسیدگی هرچه سریعتر پرونده متهمان قرارداد کرسنت در قوه قضائیه گفت: نمایندگان از ابتدای کار دولت یازدهم حساسیت‌هایی در خصوص بحث قرارداد کرسنت داشتند و در زمان معرفی بیژن نامدار زنگنه به عنوان وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت نفت نیز مشکلات و هزینه‌هایی را که ممکن است برای کشور و نظام ایجاد شود را متذکر شدند که مورد بی توجهی قرار گرفت.

وی افزود: نمایندگان مجلس بارها درخواست رسیدگی هرچه سریعتر به پرونده کرسنت را مطرح کردند اما از آنجایی که با شفافیت به این پرونده پای عده‌ای به میان آورده می‌شود که منافع ملی را فدای منافع شخصی، باندی و گروهی‌شان کردند و رگه‌هایی از فساد اقتصادی در این پرونده بوده دستهای پشت پرده‌ ای تلاش می‌کنند که به این موضوع رسیدگی نشود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قوه قضائیه قطعا باید با جدیت پرونده کرسنت را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد اظهار داشت: آنچه که گفته می‌شود این است که از مهدی هاشمی نیز در پرونده کرسنت ردپایی وجود دارد و برخی از افرادی که امروز هم در وزارت نفت صاحب نفوذ هستند در این پرونده دخیل بوده‌اند.

آلیا خاطرنشان کرد: در خصوص پاسخگویی به ابهامات قرارداد کرسنت مسئولینی که باید پاسخگو باشند خود را به خواب زده‌اند و وقتی کسی خواب باشند می‌توان او را بیدار کرد ولی وقتی فردی خود را به خواب می‌زند بیدار نمی‌شود.

وی افزود: مردم از قوه قضائیه انتظار دارند که در اسرع وقت به پرونده قرارداد کرسنت رسیدگی کند و هرچه زودتر جلوی ضرر و زیان بیشتر به کشور در این باره را بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نمایندگان بحث قرارداد کرسنت را همچنان مورد پیگیری قرار خواهند داد اظهار داشت: این موضوع پیگیری خواهد شد تا اولا جلوی ضرر و زیان آن به کشور و نظام گرفته شود و ثانیاً جلوی تکرار این موارد در آینده گرفته شود.

آلیا در پایان خاطرنشان کرد: موضوع کرسنت باید مورد رسیدگی قرار گیرد تا برخی آقازاده‌ها فکر نکنند تا زمانی که قدرت دارند می‌توانند بدون توجه به منافع ملی هر کاری می‌خواهند انجام دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی