۲۸ شهریور ، ۱۳۹۸

مالیات‌دهندگان آمریکایی غرامت ۱۶ میلیارد دلاری جنگ تجاری با چین را پرداخت می‌کنند- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اقدامی با هدف جلب حمایت کشاورزان در انتخابات آینده اعلام کرده است که قصد دارد به کشاورزانی که از جنگ تجاری با چین لطمه خورده اند، بیش از ۱۶ میلیارد دلار غرامت پرداخت کند.

 

بر اساس این گزارش ترامپ وعده داده است که به هر کشاورز بین ۱۵ تا ۱۵۰ دلار در هر جریب زمین غرامت پرداخت خواهد شد. این کمک مالی دولت آمریکا، در ادامه بسته حمایتی ۱۲ میلیارد دلاری سال گذشته خواهد بود که هدف اصلی از اجرای آن جبران قیمت پایین تر محصولات کشاورزی و کاهش شدید فروش کشاورزان آمریکایی بوده است.

کشاورزان آمریکایی که از حامیان اصلی ترامپ در انتخابات به شمار می روند، بیشتر از همه از جنگ تجاری واشنگتن با پکن ضربه خورده اند. این در شرایطی است که صادرات سویا به چین در سال ۲۰۱۸ میلادی به پایین ترین حد خود در ۱۶ سال اخیر رسیده است. سویا مهمترین محصول صادراتی کشاورزان آمریکایی است.

دموکراتها بارها از این اقدامات ترامپ انتقاد کرده و بر این باورند که کشاورزان آمریکایی به تجارت منصفانه نیاز دارند نه کمک های مالی دولتی.

ولی سانی پردو وزیر کشاورزی آمریکا بر این باور است که ایالات متحده به طور غیر منصفانه ای از جنگ تجاری لطمه دیده است و دور جدید کمک های مالی قابل قبول خواهد بود.

کشاورزان آمریکایی گرچه از این بسته حمایتی دولت ترامپ استقبال کرده اند ولی همچنان خواستار پایان جنگ تجاری با چین و انعقاد قراردادهای جدید صادراتی هستند.

جنگ تجاری چین و آمریکا طی ماه های اخیر ادامه داشته و دو طرف ملیاردها دلار تعرفه علیه کالاهای یکدیگر اعمال کرده اند. مذاکرات تجاری آمریکا و چین در ماه می با شکست روبرو شد و قرار است پس از دیدار ماه گذشته روسای جمهور دو کشور، این مذاکرات بار دیگر از هفته آینده از سرگرفته شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی