۲۹ مرداد ، ۱۳۹۸

ماهواره مخابراتی بومی ظرف ۷ سال آینده در راس برنامه‌های سازمان فضایی ایران قرار دارد

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ایران، عصر روز دوشنبه ۲۶ آذر ماه، نشست مشترک سازمان فضایی ایران با پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فضایی ایران و خوانساری، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران دو مجموعه برگزار شد.

مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران در این نشست مشترک اظهار داشت: در حوزه زیرساخت‌های ثابت و سیار توفیقات بسیار خوبی در کشور حاصل شده و امروزه کشور در صنعت (ICT) پیشرو است.

رئیس سازمان فضایی ایران تصریح کرد: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان اتاق فکر بخش توسعه توسعه (IT) و (ICT) فعال است.

وی با بیان اینکه حوزه فضا به عنوان یکی از زیرساخت‌های ارتباطی استراتژیک باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: توسعه منظومه‌های ماهواره‌ای به عنوان انقلاب صنعت فضایی با ارائه خدمات پهن باند، آینده ارتباطات را متحول خواهد کرد، بنابراین در حوزه فضایی و شبکه‌های ناوبری باید به خوداتکایی کامل برسیم.

وی با بیان اینکه ثروت و قدرت آینده در اختیار کشور‌هایی است که صاحب داده به شمار می‌روند و قدرت تحلیل داده دارند، بیان داشت: مطابق با برنامه توسعه فناوری بومی تا سال ۱۴۰۴ به دنبال دستیابی به ماهواره سنجشی با دقت یک متر در مدار هستیم.

رئیس سازمان فضایی گفت: توسعه شبکه ارتباط ماهواره‌ای و منظومه‌های ماهواره‌ای در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد که امیدواریم با حضور و مشارکت بخش خصوصی بتوانیم این بخش را متناسب با نیاز‌های کشور توسعه دهیم.

براری گفت: دستیابی به ماهواره مخابراتی بومی ظرف هفت سال آینده در راس برنامه‌های سازمان فضایی ایران قرار دارد که در این راستا، گام‌های اولیه با طراحی و ساخت ماهواره‌های ناهید برداشته شده است.

رئیس سازمان فضایی ایران تاکید کرد: توسعه بازار، بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان، جذب سرمایه گذاری و تضمین خرید یکی از مهمترین دغدغه‌های ما در توسعه صنعت فضایی کشور است.   امکان ایجاد کسب و کار‌های فضاپایه با سازمان فضایی
در ادامه این نشست، خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با دستگاه‌های مختلفی از جمله شرکت ملی پست در حوزه‌های زیرساختی بخش (ICT) مذاکراتی داشته است.

خوانساری تصریح کرد: در حوزه کسب و کار و مدل‌های اقتصادی نیز فعالیت‌های خوبی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه در بخش‌های فنی نیز با حمایت‌های سازمان فضایی اقدامات خوبی انجام شده است، خاطرنشان کرد: در بحث کسب و کار‌های فضاپایه می‌توانیم همکاری‌های خوبی با سازمان فضایی داشته باشیم.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی