۱ شهریور ، ۱۳۹۸

مجوز دادگاه آمریکایی به ترامپ برای ساخت دیوار مرزی مکزیک- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده می تواند از ۲٫۵ میلیارد دلار منابع مالی پنتاگون برای ساخت بخشی از دیوار مرزی مکزیک استفاده کند.

بر اساس این گزارش دادگاه عالی آمریکا حکم یک قاضی فدرال در کالیفرنیا را نقض کرده است که پیش از این مانع از استفاده ترامپ از منابع مالی پنتاگون برای ساخت دیوار مرزی مکزیک شده بود.

 

این دیوار که آمریکا و مکزیک را از یکدیگر جدا می کند، یکی از مهمترین وعده های ترامپ در رقابت های انتخاباتی ۲۰۱۶ میلادی به شمار می رود. این طرح با مخالفت شدید دموکراتها روبرو شده است.

قاضی کالیفرنیا این طور استدلال کرده بود که کنگره آمریکا اجازه استفاده از منابع مالی پنتاگون را صادر نکرده و رئیس جمهور ایالات متحده نیز اجازه استفاده از آن را ندارد.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به حکم دادگاه عالی گفت: این حکم دادگاه عالی به دونالد ترامپ اجازه می دهد تا منابع مالی ارتش را برای یک دیوار مرزی بی فایده و غیرکارآمد، سرقت کند، دیواری که از سوی کنگره رد شده است.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا نیز وعده داده است تا خواستار تجدیدنظر در حکم صادر شده از سوی دادگاه عالی آمریکا شود.

ترامپ با اعلام وضعیت فوق العاده در مناطق مرزی آمریکا مدعی شده است که به ۶٫۷ میلیارد دلار منابع مالی برای ساخت دیوار مرزی مکزیک نیاز دارد. دموکراتها بر این باورند که تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت فوق العاده ملی، فراتر از قدرت و اختیارات وی بر اساس قانون اساسی است.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی