۲ شهریور ، ۱۳۹۸

موساد؛ منجلاب ترور و جاسوسی-۱|وقتی صهیونیست‌ها آدم‌کُشی را افتخار می‌دانند- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، کانال سیزدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی فیلم مستندی را درباره ترور دکتر فتحی شقاقی دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در سال ۱۹۹۵ در مالت به دست دو نفر از عوامل موساد شهید، پخش کرد.این در حالی است که پایگاه اطلاع رسانی واللا خبر داد ، واحد نظارت بر پخش رسانه های اسرائیلی اجازه پخش گفتگو با یکی از عوامل جوخه های ترور موساد را در آستانه پخش این فیلم نداده بود.

 

به گزارش این پایگاه اطلاع رسانی،«میشکا بن دیوید» یکی از افسران (قیساریه) واحد عملیات موساد بود که می خواست درباره  نحوه ترور  فتحی شقاقی توسط موساد توضیحاتی را ارائه کند.

روزنامه الاخبار لبنان هم هفته گذشته فاش کرده بود که  حماس موفق شد تلاش موساد برای ترور یکی از رهبران برجسته مقاومت را در غزه خنثی کند.

این روزنامه به نام یا گروهی که این رهبر فلسطینی به آن وابستگی دارد، اشاره نکرد، ولی خبر داد علاوه بر خنثی کردن این اقدام که قرار بود از طریق سم انجام شود ، حماس موفق شد عملیات ترور یکی از فرماندهان ارشد مقاومت را هم که از طریق ارسال بمب در یک بسته هدیه صورت گرفته بود،خنثی کند.

به اعتقاد کارشناسان ، موساد(سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی)در بسیاری از عملیات‌های کثیف جاسوسی و ترور سازمان یافته‌ای که نه تنها در سطح منطقه خاورمیانه بلکه در سطح جهان انجام می‌شود، به طور مستقیم داشته یا به وقوع آن کمک می‌کند.

 

بر اساس گزارشی که روزنامه هاآرتص روز ۲۴ آگوست ۲۰۱۸ منتشر کرد ، موساد در حال حاضر هفت هزار پرسنل دارد و بودجه آن در آن سال بالغ بر ۲٫۳ میلیارد دلار است در حالی که قرار است این بودجه برای سال ۲۰۱۹ به بیش از ۲٫۷ میلیارد رسید.

به نوشته این روزنامه عبری زبان، موساد دومین سرویس بزرگ غربی از لحاظ تعداد پرسنل و مامور بعد از سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) محسوب می‌شود.

در تقسیم بندی فعالیت‌های محوله به موساد که تحت نام کلی حفاظت از امنیت اسرائیل دسته بندی می‌شود، این سازمان تروریستی اقدام به اداراه شبکه‌های جاسوسی در خارج از فلسطین اشغالی، به کارگیری جاسوس از کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای متحد و دوست این رژیم ، مدیریت ارسال اخبار و اطلاعات جعلی در راستای جنگ روانی در شبکه‌های مختلف اطلاع رسانی دیداری، شنیداری ، مکتوب و فضای مجازی و صد البته انجام عملیات ترور در خارج از مرزهای فلسطین اشغالی می‌کند.

موساد دارای بخش‌های متعددی است که مهمترین آن بخش اطلاعات است این بخش یا شعبه مسئولیت جمع آوری، بررسی ، تحلیل و نتیجه گیری اطلاعات را دارد. بخش عملیات که مسئول طراحی عملیات خرابکارانه ، آدم ربایی و ترور است.

بخش جنگ روانی که برنامه‌های تل آویو را با استفاده از دو بخش دیگر علیه جوامع هدف به انجام می‌رساند.

استفاده از زنان یهودی برای کسب اطلاعات و باج گیری یا تحت فشار قرار دادن اهداف یکی از متداول ترین راهبردهای موساد است که در این سرویس به نام «دام عسل» (Honey Trap) نام دارد.

دام عسل به عملیاتی که در آن زنان جاسوس اسرائیلی ماموریت‌های جاسوسی خود را از طریق نزدیک شدن به اهداف خود انجام می‌دهند ، اطلاق می‌شود ، این کار گاهی برای کسب اطلاعات و در برخی از موارد برای ترور سوژه انجام می‌شود.

در تحقیقی که چندی پیش در روزنامه هاآرتص منتشر شد مشخص گردید دست کم ۲۰ درصد از ماموران موساد، زن هستند و آنها نقش مهمی را در عملیات جاسوسی، ضد جاسوسی ایفا کرده در حالی که بیشتر طعمه‌های خود را هم از طریق مسائل جنسی به دام انداخته‌اند.

روزنامه معاریو دیگر روزنامه عبری زبان اسرائیلی در گزارشی در این رابطه فاش کرد ، هدف اصلی موساد از به کارگیری زنان در این سرویس اطلاعاتی به کارگیری آنها در جذب سوژه ها از طریق مسایل غیر اخلاقی است.

اعترافات زیپی لیونی وزیر اسبق کابینه رژیم صهیونیستی درباره انجام اقدامات غیر اخلاقی در راستای برنامه های موساد نمونه بارز این رویکرد است.

وی در گفتگویی که با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی داشت اعتراف کرد برای مدت چهار سال به این کار مشغول بوده است، اما حاضر نشد نام اهدافی را که در چارچوب اهداف موساد با آنها رابطه داشته اعلام کند.

عالیزا ماگین یکی دیگر از ماموران زن موساد است که نامش در رسانه ها منتشر شده است ، او که تا رده جانشین رئیس موساد هم سیر ترقی را در این سازمان تروریستی طی کرده ، می ۲۰۱۸ در گفتگویی با رادیو و تلویزیون دولتی رژیم صهیونیستی برخی از اقدامات این سازمان به ویژه نقش زنان در عملیات ترور انجام شده توسط رژیم صهیونیستی را افشا کرد.

به اعتراف این زن که از پدر و مادری آلمانی تبار در قدس متولد اشغالی شده او در ترور رهبران سازمان «سپتامبر سیاه» و چند عملیات تروریستی دیگر شرکت داشت.

وی در مورد نحوه ورود افراد به موساد گفت : بهترین راه برای این ورود از طریق معرفی مستقیم است «دوستی ، دوست خود را معرفی می‌کند» والدین فرزندانشان را می آورند ، یا فردی برخی از اعضای فامیل را معرفی می‌کند.
این مامور سابق موساد در ادامه می گوید : ابتدا فرد معرفی شده به موساد به دقت تحت کنترل و بررسی قرار می گیرد ، بعد از آن تمامی اطلاعات در مورد وی جمع آوری می‌شود ، نقاط قوت و ضعفش را مشخص می کنیم ، در مرحله بعد

یکی از ماموران موساد موظف به ارتباط با وی می‌شود ، بعد از آن برنامه جذب وی آغاز می‌شود.

ماگین در پاسخ به پرسش دیگری درباره گزارش‌های منتشر شده در مورد برقراری روابط غیر اخلاقی ماموران زن موساد با سوژه های هدف اعتراف کرد : زمانی که مامور می‌شوید فردی را به سوی موساد جذب کنید باید از تمام توانمندی‌های خود ! و تمام امکانات موجود استفاده کنید یکی از این روش ها به کارگیری غیر اخلاقی زنان است.

ادامه دارد…

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی