۲۷ شهریور ، ۱۳۹۸

نماینده ایران در انتظار نتایج مسابقات بین‌المللی قرآن اردن

ارسا نشود ///////برگزاری مسابقات قرآن بانوان اردن / اجرای نماینده ایران

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از ایکنا؛‌ چهاردهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان کشور اردن طی روزهای گذشته آغاز شده و روز پنجشنبه، ۲۳ اسفندماه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان می‌دهد.
در این دوره از مسابقات فاطمه شیرازی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در رشته حفظ کل قرآن کریم حضور دارد.

وی که روز شانزدهم اسفندماه عازم کشور اردن شده است، روز شنبه، هجدهم با حضور در جایگاه متسابقان به سوالات هیئت داوران پاسخ داد.

در این مسابقات اگر شرکت‌‌کننده اشتباهی داشته باشد، توسط داوران تذکر نمی‌گیرد، بلکه از طریق صدای زنگ، اشتباه را به اطلاع متسابق می‌رسانند تا اصلاح کند.
شیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا در مورد اعزام خود به این دوره از مسابقات و دیگر جزئیات این رویداد، گفت: روز ۱۶ اسفندماه  از طریق پرواز قطر وارد کشور اردن شدم.
وی با اشاره به اینکه در زمان ورود به این کشور شاهد استقبال خوب مسئولان مسابقات بودم، افزود: اجرای شرکت‌کنندگان براساس نوبت قرعه نیست، بلکه هر شرکت‌کننده براساس زمان ورود به کشور در جایگاه، حضور می‌یابد، با توجه به اینکه سومین کشور وارد شده به این مسابقات بودم، در زمان مقرر به سوالات هیئت داوران پاسخ دادم.

شیرازی با تأکید بر اینکه به همه پنج سوال هیئت داوران بدون هیچ اشتباهی پاسخ داده و بدون اینکه زنگ هیئت داوران به صدا در بیاید اجرای خود را به پایان رسانده است، گفت: در مسابقات اردن، مجموعاً پنج سوال و از هر شش جزء، یک سوال از متسابقان پرسیده می‌شود.
وی در ادامه به حضور نمایندگانی از ۳۵ کشور دنیا در این دوره از رقابت‌ها اشاره و اظهار کرد: با وجود تفاوت‌ زبان، رنگ، پوشش و … همه شرکت‌کنندگان زیر پرچم قرآن با اتحاد تمام حضور داشتند و این مراسم نماد زیبایی است که حقیقتاً تعظیم شعائر است.
نماینده ایران در مسابقات قرآن اردن افزود: از جمله کشورهایی که در این دوره حضور خوبی داشتند، می‌توان به نماینده کشور سودان اشاره کرد که بدون اشتباه ظاهر شد. در بین شرکت‌کنندگان کشورهای عربی نیز با اینکه دارای اشتباهاتی بودند، اما نمایندگان کشورهای مصر، اندونزی، نماینده شیعیان کشور عراق، سوریه، عربستان سعودی و قطر هم اجراهای خوبی داشتند.
شیرازی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار ایکنا به بیان جزئیاتی از آیین‌نامه مسابقات و نحوه نمره‌دهی پرداخت و گفت: قبل از اعزام به مسابقات از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه توضیحاتی در مورد آیین‌نامه داده شد و با شیوه نمره‌دهی آشنا شدم.
وی در پایان در مورد برنامه‌های جنبی این مسابقات گفت: برنامه‌های جنبی خوبی برای متسابقان در نظر گرفته شده است، متسابقان از غار اصحاب کهف دیدن داشتند و امروز نیز زیارت مقامات انبیاء در برنامه گنجانده شده است.

انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی