همه رقبای انتخاباتی ترامپ/ از لشکر زنان تا همجنس‌گرای سیاستمدار!

گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو؛ سیاستمداران دو حزب آمریکا که می‌خواهند در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ کاخ سفید را از دونالد ترامپ پس بگیرند برای آغاز کارزار تبلیغاتی و انتخاباتی صف کشیده و آماده می‌شوند.

این نامزدها که امسال تعداد آنها قابل توجه است و حداقل شش سناتور در میان آنهاست برای کسب نامزدی نهایی احزاب جمهوری‌خواه و دمکرات و ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری در برابر دونالد ترامپ با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

رقیب جمهوری‌خواه ترامپ از راه رسید!

در حالی که کاخ سفید اکنون میزبان رئیس‌جمهوری جمهوری‌خواه است، یک سیاستمدار جمهوری‌خواه اعلام کرد که برای نامزدی این حزب در انتخابات سال ۲۰۲۰ با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی رقابت خواهد کرد.«ویلیام ولد» فرماندار سابق ایالت ماساچوست آمریکا و از منتقدان ترامپ است که از چندی پیش هم گفته بود که ممکن است در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شود.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

لشکر دموکرات‌ها در برابر نارنجی خشن!

در سوی دیگر اما لشکری از رقبای تازه‌نفس با گرایش‌های مختلف از سوی حزب دموکرات اعلام نامزدی برای انتخابات ۲۰۲۰ کرده‌اند؛ که هرروز بر جمعیت آن‌ها افزوده می‌شود.

برنی سندرز: ۷۷ ساله، سناتور ورمونت و رقیب هیلاری کلینتون در انتخاب نامزد حزب دمکرات برای ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ بود. او اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی ترامپ است، جایی که به نظر می‌رسد بر بدنه جوان همراه تارمپ به شدت اثرگذار خواهد بود؛ در کارزار سال ۲۰۱۶ سندرز با طرح برنامه‌هایی مثل تحصیلات عالی رایگان، حداقل دستمزد ۱۵ دلاری و خدمات درمانی برای همگان توانست حمایت بسیای از رای‌دهندگان جوان و پیشرو را جلب کند. او در کارزار تبلیغاتی امسال از همان برنامه‌ها دفاع می‌کند و گزارش شده که در اولین هفته از آغاز کارزارش توانسته است بیش از ۱۰ میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کند.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

جو بایدن: معاون سابق اوباما و از اصلی‌ترین گزینه‌های رقابت با ترامپ است؛ چندی پیش منابعی که نخواستند نامشان فاش شود به روزنامه وال‌استریت ژورنال اعلام کردند که جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا به هواداران خود گفته است که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ شرکت کند. بر اساس اعلام این روزنامه، معاون باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا از طرفداران خود خواسته است تا برای تامین هزینه مورد نیاز در کارزار انتخاباتی مذکور به او کمک کنند.بایدن همچنین ابراز نگرانی کرده است که نتواند مانند برخی از نامزدهای دموکرات به طور اینترنتی میلیون‌ها دلار برای کمپینش سرمایه به دست آورد.معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا همچنین انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی را «مهم‌ترین انتخابات طی ۱۰۰ سال اخیر» دانسته است.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

الیزابت وارن: ۶۹ ساله و سناتور ایالت ماساچوست، یکی از رهبران جناح لیبرال حزب دمکرات و از منتقدان سرسخت مراکز مالی آمریکا (وال استریت) و از افراد بسیار موثر در تاسیس نهاد حمایت از مصرف کنندگان است. او نامزدی خود در این رقابت‌ها را با انتشار ویدئویی در شب سال نو اعلام کرد. در سفرها و سخنرانی‌های خود در ایالت‌هایی نظیر آیووا و نیوهمپشایر که محل اولین رقابت‌های رسمی است بر برنامه‌های اقتصادی پوپولیستی و مبارزه با نظام اقتصادی که به نفع ثروتمندان است، تاکید کرد.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

کوری بوکر: ۴۹ ساله، دو دوره سناتور نیوجرسی و شهردار سابق نیوورک بوده و در مخالفت با انتصاب برت کاوانا، گزینه دونالد ترامپ برای دیوان عالی به شهرت رسید. بوکر دارای مدرک فوق‌لیسانس علوم سیاسی و جامعه‌شناسی از دانشگاه استنفورد و از بازیکنان تیم فوتبال این دانشگاه بود. برخی از لیبرال‌ها بوکر را به خاطر ارتباطات نزدیک با وال استریت و نیز نقش وی در حذف پیشنهاد کاهش قیمت تجویز دارو هدف انتقاد قرار می‌دهند.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

پیت بوتیجنج: ۳۷ ساله شهردار ساوت بند در ایالت ایندیاناست و کارزار انتخاباتی خود را به عنوان اولین نامزد ریاست‌جمهوری که علنا همجنسگراست آغاز کرد؛ او خواستار رهبری سیاسی جدیدی است که بتواند برای مشکلات کشور راه حل‌های نوینی پیدا کند.

جولیان کاسترو: ۴۴ ساله است و در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما، وزیر مسکن و توسعه شهری بود. او در زادگاهش در شهر سن آنتونیو در ایالت تگزاس که دوره‌ای شهردار آن بوده نامزدی خود را اعلام کرد؛ جولیان کاسترو، نوه یک مهاجر مکزیکی، تاکنون تنها لاتین تباری است که در این رقابت نامزد شده است. او با اشاره به تاریخچه خانواده خود از سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ انتقاد کرده است.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

جان دیلینی: ۵۵ ساله و عضو سابق مجلس نمایندگان از مریلند و اولین دمکراتی است که نامزدی خود را برای این رقابت اعلام کرد. او کارزار تبلیغاتی خود را اساسا در ایالت آیووا متمرکز کرده است که محل آغاز رسمی رقابت نامزدها در فوریه ۲۰۲۰ خواهد بود.

تولسی گابارد: ۳۷ ساله و اولین عضو هندی‌تبار مجلس نمایندگان آمریکاست که نامزدی خود را اعلام کرد. کارزار تبلیغاتی او به سرعت تحت‌الشعاع مخالفت‌های فعال و علنی او با حقوق همجنسگرایان قرار گرفت و نماینده هاوایی در مجلس نمایندگان مجبور به عذرخواهی شد. او گفت: «در گذشته نظرات و اعتقاداتی داشتم که اشتباه بود.»

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

کریستین جیلیبرند: ۵۲ ساله، سناتور نیویورک و یکی از رهبران صریح جنبش موسوم به «من-هم» علیه آزار و تجاوز جنسی است. او نامزدی خود را در یک شو تلویزیونی اعلام کرد. او در سفری به ایالت آیووا بر گذشته خود به عنوان فرزند خانواده‌ای کشاورز در ایالت نیویورک تاکید کرد و قابلیت خود برای جلب آرا محافظه‌کاران ساکن مناطق غیرشهری را به خوبی نشان داد.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

کامالا هریس: ۵۴ ساله و برای اولین بار از ایالت کالیفرنیا وارد مجلس سنا شده است. او نامزدی خود را در سالگرد مرگ مارتین لوترکینگ که تعطیل رسمی است، اعلام کرد. او فرزند مهاجرانی از جامائیکا و هند است و ورودش به رقابت نامزدهای دمکرات که تعداد قابل توجهی از آنان زن هستند بسیار مشهود و تاثیرگذار بوده است. گزارش می‌شود که کارزار انتخاباتی او در همان ۲۴ ساعت اول از طریق اینترنت حدود ۱.۵ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و یکی از سخنرانی‌های او که از طریق شبکه خبری سی‌ان‌ان پخش شد بیشترین تعداد تماشاچی را به خود جلب کرد.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

جان هیکنلوپر: ۶۷ ساله و فرماندار سابق کلرادو است و خود را به عنوان میانه‌رو و دارای سوابق اداری و اقتصادی طولانی معرفی کرده است. در دو دوره‌ای که فرماندار کلرادو بود اقتصاد این ایالت رونق گرفت، شبکه خدمات پزشکی عمومی گسترش یافت، قوانینی هم در مورد کنترل مالکیت و حمل اسلحه تصویب و ماریجوانا قانونی شد. او یکی از دو فرمانداری است که در این رقابت شرکت کرده‌اند و تاکنون حاضر نشده که از شرکت‌های تجاری و اقتصادی برای کارزار خود کمک مالی دریافت کند.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

جی اینسلی: ۶۸ ساله و فرماندار ایالت واشینگتن، با وعده تاکید ویژه بر تغییرات جوی زمین شرکت در این رقابت را اعلام کرد. حفاظت از محیط زیست یکی از سیاست‌های اصلی دوران فرمانداری او بوده، اجرای مجازات مرگ لغو شده و با اجرای کامل قانون موسوم به خدمات پزشکی مقرون به صرفه (که در دوران باراک اوباما تصویب شد) شبکه خدمات پزشکی برای لایه‌های فقیر را گسترش داده است. او قبل از انتخاب شدن به مقام فرمانداری در سال ۲۰۱۲ پانزده سال عضو کنگره آمریکا بود.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

ایمی کلوبوچار: ۵۸ ساله و برای سه دوره سناتور ایالت مینه‌سوتا بوده است. او به خاطر مشاجره لفظی با برت کاوانا، گزینه دونالد ترامپ برای دیوان عالی در جلسات بررسی صلاحیت او در مجلس سنا مورد توجه قرار گرفت. او اولین سیاستمدار میانه‌رو حزب دمکرات تلقی می‌شود که به جمع نامزدان رقابت با دونالد ترامپ پیوستند.

تمام رقبای انتخاباتی 2020 ترامپ را بشناسید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی