۲۲ مهر ، ۱۳۹۸

هنرمندان بسیجی در تحقق تمدن اسلامی پیشتاز باشند

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ سردار محمدحسین سپهر، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین عصر شنبه، ۲۴ فروردین‌ماه با حضور در نشست هم‌اندیشی هنرمندان بسیجی که به مناسبت سالروز بسیج هنرمندان و هفته هنر انقلاب اسلامی در سازمان اقشار بسیج برگزار شد؛ با تبریک اعیاد شعبانیه درباره راه‌های زمینه‌سازی تمدن اسلامی گفت: از منظومه‌های فکری و دغدغه اصلی مقام معظم رهبری ایجاد تمدن اسلامی در کشور است که البته این امر با راهنمایی دلسوزانه پیشتازان این امر یعنی شما برادران و خواهران بسیجی هنرمند محقق خواهد شد و اگر این انتقادپذیری را ما نسبت به کارکردهای خود پذیرا نباشیم، رسالت ایمانی و ملی ما همگانی نخواهد شد.
وی ادامه داد: برادران بسیجی هنرمندی که در این نشست دقایقی را درباره کاستی‌های موجود در ساختار حمایتی سازمان بسیج مستضعفین از هنرمندان بیان کردند، بدانند سازمان بسیج نهادی عائله‌مند است به این معنا که مسئولیت‌های متعددی را در تحت پوشش خود دارد، سپاه از ابتدای شکل‌گیری نظام تاکنون در تمام عرصه‌ها به عنوان پاسداری از انقلاب و کمک به نهادهای حاکمیتی پیشتاز بوده و طبق اساس‌نامه انقلاب این امر را وظیفه خود می‌داند، سیل اخیر در کشور سبب شد تا مردم بدانند بیشترین حضور، سختی و فعالیت‌های مختلف برای مردم سیل‌زده به عهده برادران بسیجی و سپاهی بوده است.
سخنران ویژه مراسم افزود: به مردم سیل‌زده قول داده‌ایم که در ماه مبارک رمضان به‌طور کامل در کنارشان باشیم و تا ساخته نشدن کامل خانه‌های آنان از مناطق سیل‌زده خارج نشویم، سازمان بسیج مستضعفین مدعی خدمت‌رسانی کامل به برادران و خواهران بسیجی هنرمند نیست اما با اندکی دقت در می‌یابیم که حوادث ناگوار طبیعی که از جمله آن سیل اخیر بوده است، سرمایه زیادی را از چنین سازمانی اخذ خواهد کرد لذا دلایل این چنینی نیز در خدمت‌رسانی ما خلل ایجاد خواهد کرد.

بودجه سازمان بسیج هنرمندان دو برابر می‌شود
سردار سپهر وعده‌هایی را هم به بسیجیان هنرمند داد و گفت: تجمیع تمام ساختارهای هنری و دیگر بخش‌های بسیج ضروری است لذا مقرر شده سردار آزادی مدیریت این بخش را بپذیرد تا از وجود اختلافات بکاهیم، تصویب دو برابر شدن اعتبارات سازمان بسیج هنرمندان نیز جزء برنامه‌های مصوب خواهد بود که بنده قول این امر را می‌دهم، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در عرصه‌های آموزشی، تربیتی، تئاتر، موسیقی و.. از مربیان عرصه بسیج حمایت صد در صد داشته باشیم تا آنان هنرمندان بسیجی را به جامعه معرفی کنند.
وی ادامه داد: برای تقویت و تحول فرهنگ جامعه به چند نکته باید توجه داشت؛ اولین آن تربیت نیروی انسانی است، نیرویی که اشاره کردیم سبب ترویج تمدن اسلامی خواهد شد و البته کمبودهای عرصه فرهنگی نشان از حضور نداشتن چنین انسان‌های تربیت شده در مسئولیت‌های موجود در کشور است، دوم تولید علم و دانشی که سبب طی کردن سریع مسیر برای پیشگامی در جامعه باشد، وظیفه بعدی تولید نظامات است یعنی اهالی تئاتر و ادبیات که باتجربه هستند، بنشینند و اثرهای ارزشی را تولید کنند، تولید سبک زندگی اسلامی که وظیفه اصلی و پایانی به حساب می‌آید جزء اساسی‌ترین تقویت کننده پایه نظام به‌شمار می‌رود.
سردار سپهر افزود: در پایان از شما برادران و خواهران بسیجی هنرمند می‌خواهم در کنار انتقادات خود به سازمان بسیج مستضعفین کمک کنید. چراکه تنها انتقاد نمی‌تواند به‌طور مداوم اثر بسیار زیادی داشته باشد، سردار غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین از روزی که سیل کردستان اتفاق افتاد تاکنون در حال خدمت‌رسانی هستند و در فرصت مناسب جلسه‌ای تشکیل خواهند داد و توصیه‌هایتان را جامه عمل خواهد پوشانید.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین در پایان نسبت به سیل‌های اخیر در کشور واکنش نشان داده و خطر سیل در بخش‌های جنوبی و جنوب شرق کشور را که در هشدارهای هواشناسی قرار گرفته خطرناک دانست که البته آمادگی سپاه را نسبت به خدمت‌رسانی کامل و جلوگیری از اتفاقات جانبی بعد از سیل را اعلام کرد، همچنین سیل اخیر را نمونه بارز نعمات الهی دانست که سبب رفع خشکسالی شده است.
در این نشست عده‌ای از هنرمندان بسیجی که از جمله آنان کوروش زارعی، گلریز، شورجه، جمشید جم و… به سخنرانی پرداختند و به نبود شرایط مناسب در جهت ترویج بعد فرهنگی جامعه از سوی سازمان بسیج هنرمندان واکنش نشان دادند.
در پایان مراسم از آثار هنری بسیج هنرمندان که از جمله آن کتاب‌های تالیف شده، آثار موسیقی و بسته‌های فرهنگی هنری بود رونمایی شد.

محمد ایمانی‌مهر

انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی