۲۴ مرداد ، ۱۳۹۸

ورود به طرح‌های پژوهشی دریامحور اولویت اصلی برنامه‌های دانشگاه آزاد بندرعباس است

به گزارش سپهر نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مهدی باقری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با بیان اینکه دانشگاه مهم‌ترین نهاد مدنی در کشور است، گفت: تولید علم و پژوهش مستمر و هدفمند در دانشگاه اساس توسعه‌یافتگی در کشور است.

وی با تأکید بر به‌کارگیری ظرفیت‌های بزرگ و تأثیرگذار دانشگاه در راستای رشد و توسعه استان هرمزگان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص و مناسبی برای تربیت نیروی کاردان در اختیار دارد که می‌تواند خدمات تخصصی و درخور توجهی برای رفع مشکلات و موانع موجود ارائه دهد.

رئیس دانشگاه آزاد هرمزگان نیازسنجی، آینده‌نگری و آینده‌پژوهی استان هرمزگان را از وظایف اصلی دانشگاه دانست و اظهار کرد: حرکت و فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی موازی با نیاز و سیاست‌های استان است و چیزی خارج از این نیست.

باقری افزایش طرح‌های تحقیقاتی با قابلیت اجرا در موضوع دریا در استان هرمزگان را امری ضروری خواند و گفت: توجه به فعالیت‌های دریامحور با هدف استفاده صحیح از ذخایر دریایی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم از برنامه‌های مهم این دانشگاه است.   وی با بیان اینکه توسعه بیش از آن که مفهومی اقتصادی باشد، امری فرهنگی است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان نهادی فرهنگ‌ساز در فرآیند توسعه و اقتصادی نقشی ممتاز داشته است.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های پژوهشی دریامحور در دانشگاه آزاد واحد بندرعباس جزو اصلی‌ترین فعالیت‌های این مجموعه به شمار می‌رود و این دانشگاه به‌طور ویژه در این حوزه وارد عمل شده است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی