پذیرش امام عصر(عج)؛ نیازمند رشد عقلانی جامعه

پذیرش امام عصر(عج)؛ نیازمند رشد عقلانی جامعه

به گزارش سپهر نیوز. سپهر قم به نقل از ایکنا ازسمنان علیرضا پورمسعود، کارشناس مسایل راهبردی بامداد یکشنبه ۱ اردیبهشت در مراسم گرامیداشت ولادت امام زمان(عج) و نیمه شعبان در مسجد سیدالشهدا(ع) سمنان با اشاره به اینکه در بسیاری از موارد جایگاه امامان(ع) را درک نمی کنیم و برای رفع این چالش نیازمند تربیت و رشد عقلانی هستیم اظهار کرد: امامان معصوم(ع) در هر محیطی برای رشد و کرامت مردم تلاش کردند و تمام سختی هایی که متحمل شدند برای رستگاری مردم بود.

پورمسعود ادامه داد:  فهم شان امامان معصوم(ع) بسیار سخت است و ظهور امام زمان (عج) به نوع عمل و کردار ما ارتباط دارد که در این راستا برای امامان معصوم(ع) در هر دوره‌ای سختی‌های زیادی ایجاد شد و این بزرگان دین اسلام همواره برای کرامت انسانی در تلاش بودند.

وی با اشاره به اینکه شرایط سخت اقتصادی، نزول و ربا، فساد اخلاقی و بسیاری از بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی شرایط را برای اصلاح جامعه جهانی از سوی امام زمان(عج) فراهم کرده اذعان کرد: نباید برداشت غلط از انتظار نداشته باشیم، امام زمان (عج) با حرف و گفتار ظهور نمی کند و ایجاد این شرایط با اتخاذ رویکردهای علمی امکان پذیر است.

این کارشناس مسایل راهبردی تعجیل در فرج امام زمان(عج) را به عملکرد و اقدام شیعیان وابسته دانست و افزود: برای تعجیل در این امر باید همواره دعا کرد که بر این اساس رشد عقلانی مردم برای پذیرش ظهور امام عصر(عج) ضروری است و باید در این بخش از رویکردهای نفسانی دوری کرد.

وی اضافه کرد: برای پذیرش امام زمان(عج) باید بیقرار باشیم و در شب ولادت امام دوازدهم طوری باشیم که پذیرش عقلانی برای تعجیل در فرج حضرت فراهم‌ شود.

پورمسعود با بیان اینکه کشورهای جهان اکنون در جست و جوی فردی برای نجات خود از گرفتاری‌ها هستند، ادامه داد: مردم در آستانه ظهور امام زمان(ع) منجی خود را درمی‌یابند.

انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی