۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

پروژه تخریب شورای نگهبان در اردوگاه حامیان فتنه ۸۸ مدیریت می‌شود

به گزارش سپهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: پروژه تخریب و تضعیف شورای نگهبان توسط برخی از خواص در ۱۲ بهمن در سالروز ورود امام در فرودگاه امام کلید خورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت:‌ سران فتنه و طرفداران خود درصدد انتقام‌گیری از شورای نگهبان بوده، چرا که شورای نگهبان سد محکم در برابر هجمه‌های آنها و مانع ورود آنها به مجلس شورای اسلامی است، تضعیف و تخریب شورای نگهبان توسط هر فردی چه آگاهانه و یا غیرآگاهانه همراهی با دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی است.

وی ادامه داد: سران فتنه و حامیان آنها درصدد ورود به خانه ملت بوده تا از این رهگذر شکست‌های خود را در فتنه ۸۸ جبران و هم از نظام و رهبری انتقام بگیرند.

* حضور گسترده مردم در انتخابات ضربه کوبنده‌ای به دشمنان وارد می‌کند

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات پیش رو در ۷ اسفند اشاره کرد و گفت:‌ شرکت در انتخابات باید به عنوان وظیفه دینی، انقلابی و ملی تلقی شود. حضور گسترده مردم در کنار صندوق‌های رأی ضربه کوبنده‌ای بر یاوه‌گویی‌های دشمنان خواهد بود و بدخواهان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام می‌گذارد.

وی ادامه داد: کاندیداهای انتخابات ضمن رعایت قانون باید در ایجاد فضای صمیمیت، روشن و رقابت سالم و دوری از تخریب یکدیگر و دوری از توهین و اهانت به رقیب خود گام بردارند، به نوبه خود به آنها توصیه می‌کنم که از ریخت و پاش و هزینه‌های مالی پرهیز کنند و در فضای سالم و در شأن ملت و نظام اسلامی تبلیغات داشته باشند.

* حل مشکلات اقتصادی و رکود عمیق و نگران‌کننده با برقراری رابطه با آمریکا میسر نمی‌شود

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رکود عمیق و نگران‌کننده اقتصادی در کشور گفت:‌ یقیناً حل مشکلات اقتصادی و رکود عمیق و نگران‌کننده با برقراری روابط سیاسی و اقتصادی با آمریکا و متحدان غربی آنها امکانپذیر نیست.

وی ادامه داد: مطالبه به حق مردم از دولت تدبیر و امید پس از توافق هسته‌ای و اجرای برجام شکوفایی اقتصاد و بهبود وضعیت معیشت و ایجاد اشتغال برای میلیون‌ها جوان بیکار جویای کار است، متأسفانه چندین ماه از توافق هسته‌ای و اجرای برجام می‌گذرد، اما گشایشی در زمینه اقتصادی و رونق اقتصادی حاصل نشده است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: شعارهای پرزرق و برق و وعده‌های تحقق دوران طلایی پس از برجام فضای کشور را پر کرده است، اما خبری از تحقق وعده‌ها نیست، هنوز مردم از جزئیات برجام اول آگاهی پیدا نکرده‌اند که کلید اجرای برجام ۲ توسط بعضی از مسئولان ارشد دولت زده شده است.

لطفی تصریح کرد: بدتر از همه متهم کردن اقتصاددانان متعهد و دلسوز به تندروی و مانع‌تراشی در اجرای برجام است و پیوستن بدون چون و چرا به نظام سرمایه‌داری حاکم به جهانی نمی‌تواند باعث حل مشکلات اقتصادی و نجات کشور از رکود باشد، نظام سرمایه‌داری حاکم بر جهان غرب به شدت منفعت‌گرا و صرفاً برای کسب منافع و منابع بیشتر کشورها طراحی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت:‌ در فرآیند نظام سرمایه‌داری غرب سلطه اقتدار سرمایه‌داران سبب می‌شود که کشورهای ثروتمند هر چه بیشتر ثروتمند‌تر و کشورهای در حال توسعه فقیرتر شوند، اما در اقتصاد مقاومتی عمدتاً بر توانایی‌های درونی اقتصادی و همکاری با کشورهای در حال توسعه برای رشد سرمایه در داخل کشور نمی‌شود خود را به حلقه نظام سرمایه‌داری غربی وابسته کرد.

وی ادامه داد: در نظام سرمایه‌داری جهانی ایده اصلی رقابت است و قطعاً‌ آنها با ابزارهای مهمی که در اختیار دارند، در مقابل ما در زمینه‌های گوناگون تسلیم خواهند شد، در ایده اقتصاد مقاومتی باید خیلی خوب و با دقت برنامه‌ریزی کرد و مزیت‌های نسبی را در نظر گرفت و سپس باید در آن مزیت‌ها سرمایه‌گذاری شود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: اصولا اقتصاد مقاومتی عدالت محور بوده و درصدد تأمین منافع عامه مردم و رفع نابرابری‌های اقتصادی است اما در نظام اقتصاد سرمایه‌داری غرب عدالت اقتصادی معنا و مفهوم ندارد باید حل مشکلات اقتصاد و خروج از رکود فقط با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از طرف رهبری در نظر گرفته شود.

لطفی تصریح کرد: متأسفانه در مدت فعالیت دولت فعلی هیچکدام از وعده‌های اقتصادی و شعارهای انتخاباتی تحقق پیدا نکرده است و اکنون قدرت خرید مردم بسیار ضعیف و گرانی کالاهای ضروری و فقدان مهار تورم جامعه را به شدت تحت فشار قرار داده است و باید دولت در این رابطه تدبیری بیندیشد.

* امام جمعه ایلام سالروز شهادت صدیقه کبری را تسلیت گفت

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۱ جمادی‌الاول سالروز شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و این مناسبت را تسلیت گفت. صدیقه کبری همسر ولایت و مادر امامت است و تنهاترین قهرمانی بوده که در اوج اختناق و تنهایی غربت همسر گرامیشان حضرت امیر (ع) قیام کرد و با ایراد خطبه معروف به خطبه فدکیه نامشروع بودن حاکمیت در آن زمان را ثابت کرد و در این راه به استقبال شهادت رفت.

انتهای پیام/۲۲۴۶/ب۴۰

http://fna.ir/INZPEV

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی