چند طرح درمانی با حضور سرپرست تامین اجتماعی در قزوین افتتاح شد

– اخبار استانها –

به گزارش سپهر نیوز به نقل از  خبرگزاری تسنیم از قزوین، همزمان با ششمین روز دهه فجر، ساختمان جدید تامین اجتماعی و مدیریت درمان و مرکز جدید اورژانس بیمارستان رازی با حضور محمد حسن زدا ، سرپرست سازمان تامین اجتماعی و استاندار قزوین افتتاح شد.

۷۷ هزار و ۷۵۰ متر مربع مساحت ساختمان جدید تامین اجتماعی و مدیریت درمان استان قزوین بوده که با ۶ هزار و ۳۱۴ مترمربع زیربنا در چهار طبقه با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان ساخته شده است و دارای سالن امفی تئاتری با ظرفیت ۱۹۰ نفر می‌باشد.

شرط‌ جدید تامین اجتماعی برای جاماندگان دریافت "بسته حمایتی"/ ثبت ۳ میلیون معترضبیش از ۶۳۳ هزار کردستانی از خدمات رایگان بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند هستند۴۵ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند
بهره‌برداری از مرکز جدید اورژانس بیمارستان رازی با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان از دیگر برنامه‌ها بود که ابن مرکز مجز به امکانات مدرن و دستگاه ام آر ای بوده و دارای ۱۸۰۰ مترمربع مساحت است.

داود محمدی، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در این مراسم اظهار داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی، کشور ایران جایگاه برتری در حوزه‌های مختلف دانش هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، صنایع نظانی و دفاعی و نانوفناوری داشته که ملت ایران باید به این سرمایه‌ها افتخار کنند.

وی بیان کرد: برخی خدمات همانند گاز رسانی به روستا‌ها امروزه نسبت به قبل انقلاب که تنها یک روستا برخوردار از نعمت گاز بود، ۲۷ هزار برابر شده‌اند که بسیار ارزشمند بوده و از دستاوردهای پیروزی انقلاب به شمار می‌رود.

محمدی عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی در استان قزوین بالغ بر ۵۰۹ میلیارد تونان از دولت بدهی دارد که این میزان در سراسز کشور بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بوده و دولت باید نسبت به پرداخت این مبالغ هنگفت اهتمام ورزد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز تصریح کرد: مدیریت این نهاد نیاز به افرادی متعهد و توانمند داشته تا موجبات نگرانی میلیون‌ها نفر جمعیت تحت موشش فراهم نشود.

وی گفت: امروز در حوزه درمان ۳۵ میلیارد تومان پروژه به منظور حفظ سلامت مردم افتتاح می‌شود که در شرایط کنونی اقتصادی باید آن را به فال نیک گرفت و باید دولت اقدامات لازم در راستای عدم رکود فعالیت‌های سازمانی با ۴۲ میلیون نفر جمعیت را عملی کند.

سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: مشارکت و تعامل چند جانبه لازمه رشد در حوزه درمان و سلامت بوده و باید مسئولان این مباحث را اولویت قرار دهند که افزایش سرانه تخت بیمارستانی یکی از موصوعات مطرح در استان بوده و باید به منظور فکری اندیشیده شود.

وی افتتاح اورژانس و بخش MRI در بیمارستان رازی را از نیازهای استان دانست و گفت: در بخش حقوق بازنشستگان نیز انتظار داریم همسان سازی در تامین اجتماعی دستور کار سال ۹۸ قرار گیرد.

زرآبادی بیان کرد: استان قزوین هتلینگ بیمارستانی خوبی دارد اما به علت انتطار مردم در نوبت بیمارستانی، افزایش سرانه تخت در مرکز استان و شهرستان‌ها از نیازهای اصلی در بخش سلامت است که بانوان باید در اولویت قرار گیرند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی