۲ شهریور ، ۱۳۹۸

کاراته قهرمانی آسیا | کومیته تیمی بانوان با درخشش عباسعلی فینالیست شد/ جدال سنتی مقابل ژاپن برای قهرمانی- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز پایانی از شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا، از صبح امروز (یکشنبه) با برگزاری رقابت‌های کومیته تیمی در بخش آقایان و بانوان آغاز شد و در دیدار نیمه‌نهایی کومیته تیمی بانوان تیم کشورمان با برتری ۲ بر یک مقابل چین به دیدار پایانی صعود کرد.

در این دیداز ابتدا طراوت خاکسار با نتیجه ۲ بر یک مغلوب حریف خود شد. در ادامه شیما آل‌سعدی پس از تساوی ۴-۴ مقابل حریف خود با قانون سنشو(امتیاز نخست) به برتری دست یافت تا دو تیم در امتیاز یک- یک مساوی باشند و کار به دیدار سوم کشیده شود. در دیدار پایانی نیز حمیده عباسعلی کاپیتان تیم کشورمان مقابل حریف خود به برتری ارزشمند  ۴ بر ۳ دست یافت تا شاگردان ستاره موسوی راهی دیدار پایانی شوند.

تیم کشورمان پیش از این، ابتدا در دیدار نخست با وجود تساوی یک-یک مقابل ازبکستان با توجه به قانون امتیاز شماری به برتری دست یافته بود.

در دیدار مقابل ازبکستان ابتدا طراوت خاکسار مقابل حریف خود به تساوی یک-یک رسید. در ادامه زهره برگز ۳بر ۲ مغلوب حریف خود شد و در دیدار پایانی و سرنوشت‌ساز حمیده عباسعلی با نتیجه ۸ بر صفر از سد رقیب خود گذشت تا باعث برتری تیم کشورمان شود.

در ادامه تیم کشورمان به مصاف اردن رفت که مقابل این تیم به برتری ۲ بر صفر دست یافت تا راهی دیدار نیمه‌نهایی شود.

در مقابل اردن ابتدا شیما آل سعدی با نتیجه ۹ بر یک از سد حریف خود عبور کرد و در ادامه طراوت خاکسار با برتری ۸ بر ۳ مقابل حریف خود پیروزی شاگردان ستاره موسوی را تثبیت کرد.

تیم مردان کشورمان نیز با شکست ۳ بر صفر ترکمنستان، ۳ بر یک قزاقستان و ۳ بر صفر مقابل هند به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد و تا دقایقی دیگر به مصاف ژاپن خواهند رفت.

شانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا از روز جمعه ۲۸ تیرماه با شرکت ۳۴۰ کاراته‌کا از ۳۳ کشور در تاشکند ازبکستان آغاز شده و نمایندگان کشورمان تا پیش از برگزاری رقابت‌های کومیته تیمی موفق به کسب سه مدال طلا (ذبیح‌الله پورشیب، طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی)، ۲ نقره (رزیتا علیپور وکاتای تیمی بانوان) و ۴ برنز (سجاد گنج‌زاده، بهمن عسگری، فاطمه صادقی و کاتای تیمی مردان) شدند.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی