۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

کارخانه شمش چدن ۳۰۰ نفر فرصت شغلی دارد / سود تسهیلات صندوق توسعه ملی در بیرجند ۴ درصد کاهش یافت

به گزارش سپهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی ظهر امروز در جمع مردم بخش مرکزی بیرجند، اظهار داشت: بخش مرکزی بیرجند بزرگترین بخش مرکزی در ایران و تاکنون در سفرهای ده‌گردشی با مسئولان به ۹۰ تا ۹۵ درصد از روستاهای بخش مرکزی و روستاهای حوزه انتخابیه خود سفر کرده‌ام و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شدم.

وی به غیربرخوردار بودن استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: دور افتادگی استان از مرکز، سبب شده تا سرمایه‌گذاران رغبتی برای سرمایه‌گذاری در استان نداشته باشند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این زمینه نیز پیگیری‌ها از مکاتبه، دیدار حضوری گرفته تا نطق در مجلس و تذکر به دولت و رئیس جمهور پیش رفت که سبب شد همه شهرستان های استان در ردیف مناطق غیر برخوردار قرار بگیرند و از ابتدای سال جاری از تسهیلات کم‌بهره برای سرمایه‌گذاری با نرخ چهار درصد کمتر بهره‌مند شدند.

عبادی با بیان اینکه صنایع استان از مواد اولیه و مرکز دور است، افزود: این موضوع، رغبت سرمایه‌گذار برای حضور در استان را کم کرده است؛ در این راستا با پیگیری‌هایی که انجام شده وام‌های متعددی از صندوق توسعه برای خراسان جنوبی و سرمایه‌گذاران اخذ شد.

بزرگترین طرح اقتصادی خوسف در آستانه افتتاح است

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری شرکت چینی در شهرستان خوسف، تصریح کرد: پروژه کارخانه شمش چدن به عنوان یک طرح اقتصادی بزرگ در شهرستان خوسف دنبال شد و هم اکنون پس از حدود ۳ سال کلن‌گ‌زنی در شرف افتتاح است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امکانات و زیر ساخت‌های مورد نیاز برای احداث این کارخانه با پیگیری‌ها و جلسات متعدد فراهم شد که با راه‌اندازی مرحله نخست این کارخانه حدود ۳۰۰ فرصت شغلی در شهرستان خوسف ایجاد می‌شود.

عبادی افزود: در حال حاضر سرمایه‌گذار چینی این پروژه با سرعت در حال اجرای کارهای ساختمانی این کارخانه است و حتی تصمیم دارد فازهای جدیدی اضافه کند.

وی با بیان اینکه این طرح اقتصادی برای تست افتتاح نیاز به ۶ لیتر آب در ثانیه دارد، ادامه داد: مرحله نخست کارخانه شمش چدن خاکستری خوسف حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد پیشرفت دارد. 

این مسئول اظهار داشت: این کارخانه در دو فاز ساخته می‌شود که ۲۷٫۵ میلیون دلار از منابع خارجی برای ساخت این کارخانه سرمایه‌گذاری شده که بیش از ۹ میلیون دلار تاکنون برای فاز نخست این کارخانه هزینه شده است.

عبادی یادآور شد: مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال هم از منابع داخلی برای کارخانه شمش چدن خوسف سرمایه‌گذاری شده است که در فاز نخست آن خط تولید شمش چدن و در فاز دوم کک حرارتی برای کارخانه‌های ذوب آهن و میلگرد، راه‌اندازی می‌شود.

گفتنی است، کارخانه شمش چدن خوسف دومین واحد صنعت فولاد بعد از فولاد قاین است.

انتهای پیام/۲۲۴۸/ن۳۰

با کلیک اینجا هم‌اکنون عضو شبکه «فارس خراسان جنوبی» در تلگرام شوید.

http://fna.ir/UZFPYR

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی