۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

کاهش ۲۵ درصدی پرونده‌های طلاق با اجرای طرح توانمندسازی و ارتقای بنیان خانواده

کاهش 25 درصدی پرونده‌های طلاق با اجرای طرح توانمندسازی و ارتقای بنیان خانواده

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از ایکنا از چهارمحال و بختیاری، سید محمد موسوی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، عصر روز گذشته ۲۸ آذرماه در شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور جمعی از مسئولین استان در دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی و ارتقای بنیان خانواده در استان، گفت: این طرح در هشت گام و با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی استان تدوین شده است.
وی از افزایش آمار طلاق در استان طی سال‌های گذشته خبر داد و افزود: در سال ۸۳ از ۲۴ ازدواج یک طلاق، در سال ۹۰ از هر ۱۲ ازدواج یک طلاق، در سال ۹۶ از هر ۱۰٫۵ ازدواج یک طلاق و در ۶ ماهه نخست سال جاری از هر ۷٫۵ ازدواج یک طلاق ثبت شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آموزش مهارت‌های همسرگزینی، مهارت‌های همسرداری، بازآموزی آئین خانواده موفق، آموزش فرزندپروری، برگزاری مشاوره برای زوجینی که درخواست طلاق داده‌اند و میانجی‌گری بین آن‌ها و توانمندسازی والدین و فرزندان طلاق از گام‌های طرح توانمندسازی و ارتقای بنیان خانواده در استان است.
موسوی با اشاره به اینکه بیش از ۲۲ هزار نفر از مردم استان در دوره‌های مشاوره پیش از ازدواج و هنگام طلاق شرکت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: برگزاری این دوره‌های آموزشی موجب کاهش ۲۵ درصدی پرونده‌های طلاق به سازش شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با بیان اینکه این طرح به صورت پایه‌ای از دوره دوم دبیرستان آغاز می‌شود، تصریح کرد: تاکنون برای اجرای این طرح ۱۴۰ میلیون تومان هزینه شده است.
انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی