۲۷ مرداد ، ۱۳۹۸

کودکانی که در آتش سوختند / برف بارید، هوا خوشحال شد/ یلدا در راه ایران

به گزارش سپهر اطلاع رسانی ایران به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، بالاخره هفته آخر آذر ماه نیز آمد، در تب و تاب چله نشینی با خانواده و برگزاری شب یلدا بودیم که خبری تکان مان داد، کودکان زاهدانی که قربانی آتش سوزی در مدرسه خود شدند و حتی برفی که در این هفته باریده بود هم نمی توانست آتشی که بر دل مردم نشست را خاموش کند، تمامی این موارد باعث شدند که تصویری خاکستری از آخرین هفته آذر داشته باشیم.

خبر هفته: آتش سوزی در مدرسه زاهدان

روز سه شنبه ۲۷ آذر، ساعت ۹ صبح مردم زاهدان و ایران به خود لرزیدند، یک مرکز پیش دبستانی و دبستانی در این شهر با وجود ۵۹ دانش آموز در آتش سوخت، یک کودک ۶ ساله در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داد و ۲ کودک دیگر نیز در ساعات بعدی جان خود را از دست دادند، و تنها بازمانده حادثه با سوختگی ۸۵ درصد نیز حال و روز خوبی ندارد.

پیگیری این حادثه در دستور کار وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و دستگاه قضایی و رسانه ها قرار دارد در حالیکه این برای بار چندم است که شاهد حادثه تلخ آتش سوزی در مدرسه بودیم، آتش سوزی مدرسه در درودزن فارس، در شین آباد و امروز در زاهدان و ما همچنان درس نمی گیریم .

اتفاق هفته: بارش برف

در هفته جاری برف ۸ استان کشور را سفید پوش کرد، به نحوی که سازمان امداد و نجات را واداشت تا در ۲۹ محور مواصلاتی کشور به خودروهای مانده در کولاک و برف امدادرسانی کنند، برف موهبتی است  که هنوز تهرانی ها در انتظار آن هستند.  

چهره هفته : هوای تهران

یک اتفاق جالب در هفته آخر آذر ماه وجود آلوده ترین روز سال و یک روز هوای پاک در یک هفته بود و به صورت پشت سرهم بود، در این هفته ۲۶ آذر ماه آلوده ترین روز سال رقم خورد و ۲۷ آذر ماه نیز به مدد بارش برف و باران پایتخت هوای پاک را لمس کرد.

هوای تهران این هفته چهره دو گانه خود را به  پایتخت نشینان نشان داد.  

خوشحالی هفته: شب یلدا

روز جمعه ۳۰ آذر به رسم نیاکان کهن مان طولانی ترین شب سال را به پاس یک دقیقه حضور بیشتر شبانه در کنار خانواده هایمان به جشن می نشینیم، شعر زیبای حافظ نقل محفل مان است و سرخی انار به خون در رگ هایمان جانی تازه می دهد .

این شب پیشاپیش مبارک…

خاطره هفته: پلاسکو

۳۰ آذر ۱۳۹۵ بود که تهران به خود لرزید و صدای مهیب فرو ریختن پلاسکو آنهم در پس حریقی مهارناشدنی پایتخت نشینان را در بهت فرو برد، و ۱۶ آتش نشان و تعدادی از شهروندان جان خود را از دست دادند، در آن سال و در آن واقعه مردم و مسئولان مربوطه عواقب ناایمن بودن ساختمان ها و عدم رعایت اصول ایمنی را با تمام گوشت و پوست خود احساس کردند، جلسات زیادی برگزار شد، شهردار وقت محدباقر قالیباف در شورای شهر حاضر شد و گفت… بی آنکه حاصلی داشته باشد.

و حالا باید دید با گذشت دو سال از این حادثه تلخ برای ایمن سازی شهرها چه اقداماتی انجام شده و آیا خود شهروندان نیز از این حادثه تلخ درس گرفته اند….

 

 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی