۳۰ مرداد ، ۱۳۹۸

گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های مجازی رصد می‌شوند

به گزارش سپهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از کاشان، به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان، منصور توانا اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده در شبکه‌های مجازی بیش از ۴۲ گروه و کانال فعال در شهرستان کاشان شناسایی شده است که از این تعداد ۱۵ کانال و ۲۷ گروه در حوزه‌های خبری، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: کمیته رصد اخبار ستاد راهبری انتخابات کاشان به صورت دائم در حال رصد مطالب منتشر شده در گروه‌ها و کانال‌های شبکه مجازی است که مطالب به تفکیک گزارش می‌شود.

این مسئول یادآور شد: اخبار ستاد راهبردی انتخابات کاشان از طریق صدا و سیما، مطبوعات و رسانه‌های رسمی اطلاع رسانی می‌شود در ضمن کانال تلگرامی با عنوان «اطلاع‌رسانی انتخابات کاشان» با شماره ۰۹۳۷۱۳۲۸۹۱۸ اخبار انتخابات کاشان را اطلاع‌رسانی می‌کند.

توانا تأکید کرد: پیام‌هایی که در گروه‌ها و شبکه‌های مجازی منتشر می شوند با در نظر گرفتن شخص تولیدکننده و فردی که بازنشر می‌کند و همچنان کانال و گروه شبکه مجازی رصد می‌شود.

وی تأکید کرد: شبکه‌های اجتماعی نقش مؤثری در اطلاع‌رسانی داشته و می‌توانند آستانه تحمل در مقابل نظرات مخالف را بالا برده و فرهنگ گفتگو را در جامعه نهادینه کنند و همه اینها در صورتی محقق می‌شود که آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی را با فرهنگ‌سازی و نظارت مناسب کاهش داده و جلوی هنجارشکنی‌ها و رواج شایعه، تهمت و افترا گرفته شود و رصد اخبار در این راستاست.

توانا افزود: کاربران شبکه‌های اجتماعی با وجودی که از شماره‌های ناشناس، نام‌های مستعار و روش‌های مخفی کردن شماره بهره برده‌اند با این وجود توانمندی دستگاه‌های نظارتی به گونه‌ای است که امکان رصد و شناسایی کاربران امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/۲۴۰۶/آ ۲۰

http://fna.ir/7X5G31

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی