۲۷ مرداد ، ۱۳۹۸

۱۳ آبان پایبندی مردم به اصول انقلاب چهل ساله را به نمایش می‌گذارد

محمد نیازی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام با اشاره به فرا رسیدن روز ۱۳ آبان و تهدید به تشدید تحریم‌ها در ایران گفت:    آمریکا این شیطان بزرگ از کدام ابزار‌های فشار خود علیه ایران به نتیجه رسیده است که تحریم‌ها بخواهد اثر داشته باشد.

وی افزود: در مواجهه‌ آمریکا با ایران باید به موضوع توجه کرد که هر چه حریف مقابل قوی‌تر ظاهر شود، دشمن سعی می‌کند با تمام ظرفیت‌ها وارد میدان شود. به زعم خودشان تمام گزینه‌های روی میزشان را آزموده اند، اما بنا به وعده‌های صادق الهی و درایت رهبری هیچ گاه کارساز نبوده است.

نیازی افزود: البته ممکن است این گونه تفسیر شود که دور جدید تحریم‌ها به بازار شوک وارد می‌کند، این نگاه اشتباه هم البته ممکن است این گونه تفسیر شود که دور جدید تحریم‌ها به بازار و معیشت مردم شوک دیگری وارد می‌کند، این نگاه اشتباه هم به دیدگاه غربگرایان داخلی باز می‌گردد که به دنبال بهانه زدایی از استکبار هستند؛ و گرنه اکثریت متخصصین اقتصادی و سیاسی اذعان دارند شرایط موجود حاصل از ضعف مسئولین داخلی نه اثر گذاری تهدیدات خارجی است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام با اشاره به چهره پلید استکبار جهانی خاطرنشان کرد: اگر برخی پلیدی استکبار را درک نکرده بودند، امروز دشمنی آمریکا را مشاهده می‌کنند.

وی در خصوص راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: آنچه در این خصوص قابل توجه است، جنس این راهپیمایی است. در تمامی سال‌های بعد از انقلاب هر راهپیمایی خود یک رفراندوم است که پایبندی مردم به مبانی و اصول این انقلاب چهل ساله را به نمایش می‌گذارد. حضور نوجوانان و جوانان در راهپیمایی ۱۳ آبان ماه به جهت حضور نسل‌های جوان‌تر اهمیت بیشتری دارد. در تناسبات استکبار بیش از هر چیز انتقال مفاهیم انقلاب به نسل‌های بعدی خطرناک‌تر است.

نیازی با بیان اینکه با یک قیاس می‌توان عمق کارآیی این راهپیمایی‌های هر ساله را نشان داد، گفت:  جوانان مصری چند سال قبل دیکتاتور کشورشان حسنی مبارک را به زیر کشیدند و بعد از آن هم به سفارت آمریکا در قاهر حمله کردند، اما بعد از گذشت یکی دو سال تمام آن زحمات و خون‌ها به هدر رفت، چرا که در انتقال این ظلم ستیزی به نسل‌های جوانتر خود ناتوان بودند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام گفت: اما هر ساله روز سیزدهم آبانماه هر نوجوان ایرانی «مرگ بر آمریکا» یی را سر می‌دهد که چهل سال قبل هم سن و سالان او سر می‌دادند و همین مایه‌ حیات و جاودانگی یاد و راه امام راحل در بین مردم ایران است. به دیدگاه غربگرایان داخلی باز می‌گردد که به دنبال بهانه زدایی از استکبار هستند.  

  

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی