۷ هزار بسته حمایتی بین مددجویان سیل‌زده لرستان توزیع شد

7 هزار بسته حمایتی بین مددجویان سیل‌زده لرستان توزیع شدفاطمه زهرا توکلی، مدیرکل بهزیستی لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، در رابطه‌ با فعالیت‌های سازمان بهزیستی، اظهار کرد: به‌منظور افزایش تاب‌آوری افراد آسیب‌دیده ناشی از سیل و کاهش آسیب‌های اجتماعی بعد از حوادث تاکنون ۴۵ تیم مُحب و ۲۲ تیم اورژانس اجتماعی در مناطق سیل‌زده لرستان مستقر شده است.
وی با ذکر این مطلب که در طرح مُحب که به‌معنای مداخله‌های حمایتی و روانی در بلایای طبیعی است کارشناسان این طرح با ارائه خدمات مشاوره، هم‌دردی و دل‌داری و ایجاد امید و نشاط برای بازگشت به زندگی عادی تلاش می‌کنند، افزود: در طرح مُحب در قالب ۴۵ تیم ۱۲۴ کارشناس به ارائه خدمات می‌پردازند و در بخش اورژانس اجتماعی نیز ۲۲ تیم با ۶۶ کارشناس تاکنون ۱۲۰ ماموریت داشتند.
توکلی با تاکید بر این‌که تاکنون در مناطق سیل‌زده استان کارشناسان اورژانس اجتماعی به دو هزار و ۳۶۶ مورد رسیدگی و یا آن‌ها را مورد ارزیابی قرار داده‌اند، تصریح کرد: در بخش اورژانس اجتماعی نیز به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی که بعد از حوادث و بلایای طبیعی امکان ایجاد آن‌ها وجود دارد کارشناسان اورژانس اجتماعی وارد عمل می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی لرستان با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به تاب‌آوری کودکان در بلایا و حوادث طبیعی گفت: تاکنون در مناطق سیل‌زده استان ۲۱ مهد کودک ثابت و سیار به‌منظور ارائه برنامه‌های متناسب با ارتقای نشاط و شادی در کودکان راه‌اندازی شده است.
وی در خصوص آمار توزیع بسته‌های حمایتی این نهاد به مددجویان سیل‌زده، گفت: تاکنون هفت هزار بسته حمایتی شامل البسه، مواد غذایی، بهداشتی و پزشکی در مناطق سیل‌زده توزیع شده است.
به گفته توکلی در شهرستان پلدختر نیز پنج تیم اورژانس اجتماعی و تیم‌های مُحب و همچنین سه مهدکودک سیار و سه مرکز مشاوره روانشناسی نیز در حال ارائه خدمات هستند.
مدیرکل بهزیستی لرستان با بازگشایی اداره بهزیستی شهرستان پلدختر اشاره و با ذکر این مطلب که تمام تجهیزات این اداره بر اثر سیل کاملاً از بین رفته و تجهیزات جدید جایگزین شده است، اضافه کرد: برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش‌از ۳۰ هزار میلیارد ریال است و تاکنون ۱۵ نفر در این سیل جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی