۱۷۸ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای برای استان قم در سال ۹۸

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمود نوربخش ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به کارگروه‌های استان قم اظهار کرد: ۱۱ کارگروه ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار داشت که در ساختار جدید تعداد این کارگروه‌ها به چهار کارگروه کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه ای استان قم در سال جاری ۲۶۵ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۶ درصد رشد داشت، ۱۸۱ میلیارد تومان از این اعتبارات، قابلیت توزیع در همه بخش‌ها را ندارد و تنها ۸۴ میلیارد تومان از این اعتبارات بدون الزام است که امکان توزیع آن در همه بخش‌ها وجود دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم افزود: سیاست‌ توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای استان، تقویت زیرساخت‌های گردشگری و اماکن مذهبی استان، رعایت اهداف، راهبردها و سیاست‌های مصوب سند آمایش استان، حفظ نظم و امنیت عمومی استان و تکمیل زیرساخت‌های نیمه تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان است.

نوربخش با اشاره به الزامات و معیارهای توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای استان قم اظهار کرد: از جمله این الزامات و معیارها، اولویت پروژه‌های نیمه تمام اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های مرتبط با رونق تولید و اشتغال، اولویت تکمیل و اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام و پروژه‌هایی که در سال جاری به بهره برداری می‌رسند و اولویت پرداخت مالیات پروژه‌های خاتمه یافته و محدودیت ایجاد پروژه‌های جدید است.

وی ادامه داد: براساس قانون بودجه، دستگاه‌های اجرایی استان‌ها موظف هستند اعتبار مورد نیاز برای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل را به نحوی تامین اعتبار کنند که کسر اعتباری برای نیروهای ذکر شده تا پایان سال به وجود نیاید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم افزود: ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای برای استان در سال جاری است که نسبت به سال گذشته سه درصد کاهش دارد، این کاهش اعتبارات هزینه ای برای همه استان‌ها بوده است.

نوربخش با اشاره به میزان حقوق و مزایای استان قم اظهار کرد: اعتبار موردنیاز برای حقوق و مزایای کارمندان استان در سال جاری ۱۱۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با عملکرد سال گذشته ۲۳ درصد افزایش دارد.

انتهای پیام/۷۸۰۰۴*۴۰

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

ورزشی