اسد در یک سفر غیرمنتظره به تهران می رود و در آنجا با مقامات کلیدی ایران دیدار می کند.

رئیس‌جمهور سوریه با علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور رئیس‌جمهوری سوریه دیدار و درباره راه‌های تقویت روابط دوجانبه گفتگو کرد.

ایران، تهران – بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، در جریان سفر غیرمنتظره‌ای به تهران، یکی از حامیان نظامی اصلی رژیم سوریه، با رهبر و رئیس‌جمهور ایران دیدار کرد.

به گزارش نورنیوز، یک وب سایت مرتبط با شورای عالی امنیت ملی ایران، اسد صبح روز یکشنبه پس از سفری غیرمنتظره به تهران با آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب و ابراهیم رئیسی رئیس جمهور دیدار و سپس در همان روز عازم دمشق (SNSC) شد.

این دیدار در سایت مقام معظم رهبری تایید شده است. بر اساس این گزارش، خامنه ای به اسد گفته است که “موفقیت وی در یک درگیری بین المللی” اعتبار سوریه را افزایش داده است و ایران خواهان تقویت روابط دوجانبه است.

خامنه‌ای گفته است: «سوریه امروز سوریه قبل از درگیری نیست، هر چند در آن زمان هیچ تخریبی در کار نبوده است». سوریه امروز از احترام و اعتبار بیشتری برخوردار است و همه به آن به عنوان یک قدرت نگاه می کنند.

خامنه ای همچنین کشورهای منطقه را که روابط خود را با اسرائیل عادی کرده و یا با مقامات این رژیم دیدارهایی در سطح عالی داشته اند، هدف قرار داد و مدعی شد که این اتفاق در حالی رخ می دهد که شهروندان خودشان در روز قدس شعارهای ضد صهیونیستی سر می دهند.

از زمان آغاز جنگ سوریه در سال 2011، رئیس جمهور سوریه دو سفر به تهران داشته است. وی در فوریه 2019 با رهبر ایران، نزدیکترین متحد منطقه ای خود دیدار کرد.

قاسم سلیمانی، فرمانده کل نیروی قدس، بازوی عملیات بین المللی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اسد را در آن زمان در سفر خود همراهی کرده بود.

در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، سلیمانی در ژانویه 2020 در عراق توسط یک پهپاد آمریکایی ترور شد.

مواضع ایران در مورد مسائل منطقه ای

رهبر ایران در این دیدار روز یکشنبه با یادی از سلیمانی گفت تلاش‌های وی در سوریه مشابه تلاش‌های انجام شده در دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق است که ایران آن را دوران «دفاع مقدس» می‌داند که در سال 1988 به پایان رسید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: این ارتباط و رابطه برای هر دو کشور حیاتی است و نباید اجازه دهیم آن را خراب کند، بلکه باید آن را تا حد امکان تقویت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، اسد خطاب به خامنه ای و رئیسی گفته است که مواضع ایران در قبال مسائل منطقه ای به ویژه فلسطین نشان داده است که «مسیر ایران یک جاده صحیح و اساسی» در طول چهار دهه گذشته است.

وی گفته است: «جنگ را می توان بازسازی کرد، اما اگر اصول اولیه و ضروری از بین برود، نمی توان آنها را بازسازی کرد.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، حدود 400 هزار نفر در درگیری های داخلی 11 ساله سوریه کشته شده اند. مناطق وسیعی از سوریه ویران شده و بیش از نیمی از جمعیت این کشور آواره شده اند و میلیون ها نفر مجبور به درخواست پناهندگی در کشورهای همسایه شده اند.

برخی بر این باورند که ایران برای به اصطلاح “محور مقاومت” خود در سراسر منطقه تسلیحاتی فراهم می کند، در حالی که اسد مدعی است که حمایت عمده ایران در حفظ “روح مقاومت” است. وی ادامه داد که ارتباطات «استراتژیک» ایران و سوریه به بزرگترین مانع در برابر سلطه منطقه‌ای اسرائیل تبدیل شده است.

ایران با کمک نظامی روسیه به اسد در پیروزی در جنگ کمک کرد.

تشدید بازدارندگی

رئیس جمهور ایران در دیدار جداگانه با اسد با ابراز تأسف از تداوم اداره نیروهای خارجی بر مناطقی از خاک سوریه، گفت: «نیروهای اشغالگر و مزدوران آنها باید بیرون رانده شوند».

رئیسی افزود: تهدیدات رژیم صهیونیستی در منطقه نیز باید از طریق تقویت و تنوع بخشیدن به معادلات بازدارندگی مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد که تقویت روابط با سوریه، به ویژه روابط اقتصادی و تجاری، یک هدف عالی برای دولتش است و همچنین مایل است در زمینه مشکلات سیاسی و امنیتی و همچنین مبارزه با “تروریست ها” همکاری بیشتری داشته باشد.

وب‌سایت رئیس‌جمهور اسد را اینگونه توصیف کرد که نقش ایالات متحده در این منطقه در برابر مقاومت منطقه‌ای رو به زوال است.

وی گفت: تجربه نشان داده است که همکاری منطقه‌ای در زمینه‌های مختلف از جمله فلسطین بسیار مؤثر است و پیروزی‌های فلسطینی‌ها نشان داده است که سازش برخی کشورهای عربی برعکس نتیجه داده است.

در ماه مارس، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، برای اولین بار از زمان آغاز جنگ سوریه در سال 2011، از امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) بازدید کرد و در آنجا با شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی و شیخ محمد بن زاید آل ولیعهد ابوظبی دیدار کرد. نهیان.

در سال 2020، امارات متحده عربی و بحرین روابط دیپلماتیک رسمی با اسرائیل برقرار کردند. سایر کشورهای عربی نیز به زودی از این روند پیروی کردند.

 

Recent Articles

در میان تنش ها، راهپیمایی پرچم روز بیت المقدس از دروازه دمشق می گذرد

علیرغم تغییر مسیر راهپیمایی به دروازه یافا در سال گذشته، موشک‌هایی به سمت اورشلیم شلیک شد. در 29 می، راهپیمایی پرچم روز اورشلیم پس از...

در طول یک تمرین بزرگ شبیه سازی حمله به ایران، ایالات متحده به هواپیماهای جنگی اسرائیل سوخت رسانی خواهد کرد

مانور اسرائيل تقليد تعداد زيادي از جت ها خواهد بود كه اهدافي دور از مرزهاي اسرائيل را مورد اصابت قرار مي دهند و همزمان...

یک مقام آمریکایی در مورد تصمیم حذف کاهانه چای از لیست FTO صحبت می کند

از سال 2005، یک گروه اسرائیلی افراطی با یک حمله تروریستی مرتبط نبوده است. واشنگتن، دی سی – پس از گزارش آسوشیتدپرس مبنی بر اینکه...

آمریکا یک پزشک ونزوئلایی را به فروش باج افزار به یک هسته تروریستی ایرانی متهم کرده است

مویسس زاگالا، 55 ساله، متهم است که مجوز نرم افزار خود را به هکرهایی داده است که از آن برای اخاذی از قربانیان استفاده...

اتحاد بنت شروع به انتقام گیری از سیلمان کرده است. اینگونه است

MK، که قبلاً یکی از اعضای حزب نخست وزیر بود، روز دوشنبه هنگامی که از رای دادن به معتمد خود، MK Matan Kahana، برای...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox