تا دو ماه دیگر، شیخ محمد یک گروه بالاتر را برای پیش نویس استراتژی متاورس دبی تشکیل خواهد داد.

کمیته عالی به رهبری ولیعهد دبی، شیخ حمدان، بر تمامی پیشرفت‌های فنی آتی در امارت نظارت خواهد کرد و به تثبیت جایگاه دبی به عنوان یک مرکز جهانی برای فناوری‌های متاورس نوآورانه کمک خواهد کرد.

معاون رئیس جمهور امارات، نخست وزیر و حاکم دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، تشکیل کمیته بالاتری را برای ایجاد استراتژی متاورز دبی هدایت کرده است.

ولیعهد دبی، شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، رهبری کمیته بالایی را بر عهده خواهد داشت که بر تمامی نوآوری های فنی آینده در امارت نظارت خواهد کرد.

شیخ محمد افزود: “ما می خواهیم دبی را به بهترین شهر جهان برای زندگی، کار و سرمایه گذاری تبدیل کنیم.” بهبود مستمر خدمات دولتی برای دستیابی به این هدف و تضمین رقابت جهانی دبی بسیار مهم است.

ما متعهد به بهبود عملیات دولتی در دبی هستیم تا بتوانیم بهترین محیط ممکن را برای رونق اقتصاد و مردم و ساکنان برای لذت بردن از بالاترین کیفیت زندگی ایجاد کنیم. من به ظرفیت کمیته جدید برای دستیابی به این هدف ایمان کامل دارم.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم از کمیته خواسته است تا پیش نویس استراتژی متاورس دبی را در دو ماه آینده به منظور کمک به دبی برای تقویت موقعیت خود به عنوان یک مرکز جهانی برای فناوری نوظهور متاورس ارائه کند.

این تصمیم در جریان جلسه شورای دبی که به ریاست شیخ محمد بن راشد حاکم دبی و با حضور شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم ولیعهد دبی برگزار شد، اتخاذ شد. و شیخ مکتوم بن محمد بن راشد آل مکتوم، معاون حاکم دبی، معاون نخست وزیر، وزیر دارایی و معاون دوم شورای دبی.

شیخ محمد بن راشد همچنین از یک ساختار جامع جدید برای شهرداری دبی رونمایی کرد که با اولویت‌های شهر، جهت‌گیری‌های آینده و برنامه‌های توسعه در چندین صنعت هماهنگ است.

این بازسازی قصد دارد شهرداری دبی را به یک موسسه تخصصی تبدیل کند که خدمات شهری با کیفیت بالا را با دیدگاه بخش خصوصی ارائه می دهد.

این کشور همچنین می‌خواهد توانایی خود را برای همراهی با تغییرات جهانی در زمینه‌های محیط‌زیست، تغییرات آب و هوا، اقتصاد دایره‌ای و همکاری بخش خصوصی بهبود بخشد.

این اصلاحات به دنبال ایجاد 10 میلیارد درهم پتانسیل اقتصادی در پنج سال آینده و همچنین کاهش 10 درصدی هزینه های عملیاتی و بهبود کیفیت خدمات تا 20 درصد است.

شهرداری دبی در مارس 2022 اعلام کرد که قصد دارد با شرکت‌های بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران برای ساخت یک واقعیت انسانی، نسخه‌ای آینده‌نگر و انسان‌محور از شهر در ماورای جهان همکاری کند.

متاورس یک شبکه واقعیت مجازی از جهان های دیجیتال سه بعدی واقع گرایانه است که در آن انسان ها می توانند با محیط های تولید شده توسط کامپیوتر و سایر کاربران تعامل داشته باشند. این شبکه‌های اجتماعی، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، بازی‌های ویدیویی، ارزهای دیجیتال و سایر فناوری‌های مدرن در معنای وسیع آن را در بر می‌گیرد.

Recent Articles

در میان تنش ها، راهپیمایی پرچم روز بیت المقدس از دروازه دمشق می گذرد

علیرغم تغییر مسیر راهپیمایی به دروازه یافا در سال گذشته، موشک‌هایی به سمت اورشلیم شلیک شد. در 29 می، راهپیمایی پرچم روز اورشلیم پس از...

در طول یک تمرین بزرگ شبیه سازی حمله به ایران، ایالات متحده به هواپیماهای جنگی اسرائیل سوخت رسانی خواهد کرد

مانور اسرائيل تقليد تعداد زيادي از جت ها خواهد بود كه اهدافي دور از مرزهاي اسرائيل را مورد اصابت قرار مي دهند و همزمان...

یک مقام آمریکایی در مورد تصمیم حذف کاهانه چای از لیست FTO صحبت می کند

از سال 2005، یک گروه اسرائیلی افراطی با یک حمله تروریستی مرتبط نبوده است. واشنگتن، دی سی – پس از گزارش آسوشیتدپرس مبنی بر اینکه...

آمریکا یک پزشک ونزوئلایی را به فروش باج افزار به یک هسته تروریستی ایرانی متهم کرده است

مویسس زاگالا، 55 ساله، متهم است که مجوز نرم افزار خود را به هکرهایی داده است که از آن برای اخاذی از قربانیان استفاده...

اتحاد بنت شروع به انتقام گیری از سیلمان کرده است. اینگونه است

MK، که قبلاً یکی از اعضای حزب نخست وزیر بود، روز دوشنبه هنگامی که از رای دادن به معتمد خود، MK Matan Kahana، برای...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox