اولین اوراق قرضه سبز در بورس اوراق بهادار ابوظبی پذیرفته شده است.

Sweihan PV Power Business (SPPC)، شرکت پروژه ای که ساخت، مالک و نگهداری نور ابوظبی، یکی از بزرگترین پروژه های خورشیدی تک سایتی جهان است، اوراق قرضه سبز را منتشر کرد.

بورس اوراق بهادار ابوظبی (ADX) از فهرست ثانویه اوراق قرضه 700 میلیون دلاری در اوراق قرضه سبز تضمین شده با نرخ ثابت با نرخ ثابت که اولین اوراق قرضه سبز بورس است، استقبال کرده است.

شرکت برق PV سویهان (SPPC)، که ایجاد، مالک و اداره کننده نور ابوظبی، یکی از بزرگترین پروژه های خورشیدی تک سایتی جهان است، اوراق قرضه را منتشر کرد.

احمد آل گفت: «عرضه اولین اوراق قرضه سبز توسط شرکت برق PV سویهان در راستای چشم انداز پنجاه سال آینده امارات متحده عربی و همچنین تلاش های مستمر آن برای هدایت رشد اقتصادی پایدار و ابتکار صفر خالص کشور تا سال 2050 است. رومیثی، معاون وزیر انرژی ابوظبی (DoE).

این گام مهمی در ایجاد ابوظبی به عنوان یک نیروگاه مالی پایدار و اوراق قرضه سبز است. ما متعهد به حمایت از فعالیت‌های اوراق قرضه سبز و ایجاد چارچوب قانونی مناسب با مشارکت همه ذینفعان هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که گزینه‌های تامین مالی سبز و تامین مالی مجدد برای پروژه‌های پایدار ابوظبی در دسترس است.”

با ادامه اجرای صرافی بر روی پلت فرم ADX خود، فهرست ثانویه اولین اوراق قرضه سبز را در بورس نشان می دهد و تعداد کل ابزارهای بدهی فهرست شده در ADX را به 28 می رساند. خبرگزاری دولتی Wam در مورد یک تکنیک برای ارائه جدید گزارش داد. لیست ها و ارائه محصولات منحصر به فرد به بازار در حال رشد و پویا آن.

سعید حمد الظهری، مدیر عامل و مدیر عامل بورس اوراق بهادار ابوظبی، گفت: «عرضه اوراق قرضه سبز شرکت برق سوئیهان PV نشان دهنده ظرفیت مداوم ADX برای ایجاد فضای پر جنب و جوش بازار سرمایه بدهی است.

او افزود: «با توجه به رشد ESG در سراسر منطقه و اوراق قرضه سبز در خط مقدم نوآوری محصول در این بازار، ما از اولین فهرست اوراق قرضه سبز ADX استقبال می کنیم و جشن می گیریم.

در ماه ژانویه، شرکت ملی انرژی ابوظبی (TAQA) و شرکت آب و برق امارات (EWEC) قیمت گذاری موفقیت آمیز اوراق قرضه تضمین شده ارشد سبز با مبلغ کل 700.8 میلیون دلار را اعلام کردند که اولین گام این شرکت برای تامین مالی سبز است.

جاسم حسین ثابت، مدیر عامل و مدیر عامل گروه TAQA، گفت: “افزایش تشنه فرصت های سرمایه گذاری سبز و در دسترس بودن منابع مالی برای پروژه های سبز در حمایت از اهداف خالص صفر امارات برای سال 2050 به طور فزاینده ای ضروری می شود.”

او گفت: «به عنوان اولین اوراق قرضه سبز که در ابوظبی قرار می گیرد، فهرست ثانویه نور ابوظبی در ADX راه را برای سرمایه گذاری محلی باز می کند و از هدف TAQA برای رشد و بازده پایدار حمایت می کند.

در سه سال گذشته، نور ابوظبی در حال فعالیت تجاری بوده است. این تاسیسات دارای ظرفیت تولید برق با جریان مستقیم 1.2 گیگاوات است که برای تامین انرژی بیش از 90000 خانه کافی است و در عین حال انتشار گاز CO2 را تا 1 میلیون تن در سال کاهش می دهد.

شرکت ملی انرژی ابوظبی (گروه TAQA) مالک 60 درصد سهام نور ابوظبی است و شرکت Marubeni و JinkoSolar مالک 40 درصد باقی مانده هستند.

عثمان آل علی، مدیر عامل شرکت آب و برق امارات (EWEC)، تهیه کننده نور ابوظبی، گفت: «فهرست ADX برای شرکت برق PV سویهان نقطه عطفی دیگری در تاریخ نور ابوظبی است.

 

“از زمانی که EWEC توسعه نور ابوظبی را در سال 2015 آغاز کرد، ما با شرکای خود برای ساختار خلاقانه مالی پروژه های انرژی پیشرو در جهان ابوظبی کار کرده ایم، و این فهرست، ترتیبات سرمایه گذاری سبز رقابتی و پیشگامانه را برجسته می کند که استانداردهایی را برای همه تعیین می کند. پروژه های آینده خورشیدی PV.” وی در ادامه گفت: به شرکت برق PV سویهان در لیست ADX تبریک می گوییم.

عبدالله سالم آل کیومی، مدیر عامل شرکت برق سوئیهان PV گفت: «این نقطه عطف اخیر نشان دهنده قدرت مالی و عملیاتی نور ابوظبی است که همچنان به ایجاد استانداردهای صنعتی برای امارات متحده عربی و منطقه گسترده تر ادامه می دهد. ما خرسندیم که اوراق قرضه سبز خود را در بورس ابوظبی فهرست کنیم و به اهداف انرژی پاک ابوظبی کمک کنیم.”

 

Recent Articles

در میان تنش ها، راهپیمایی پرچم روز بیت المقدس از دروازه دمشق می گذرد

علیرغم تغییر مسیر راهپیمایی به دروازه یافا در سال گذشته، موشک‌هایی به سمت اورشلیم شلیک شد. در 29 می، راهپیمایی پرچم روز اورشلیم پس از...

در طول یک تمرین بزرگ شبیه سازی حمله به ایران، ایالات متحده به هواپیماهای جنگی اسرائیل سوخت رسانی خواهد کرد

مانور اسرائيل تقليد تعداد زيادي از جت ها خواهد بود كه اهدافي دور از مرزهاي اسرائيل را مورد اصابت قرار مي دهند و همزمان...

یک مقام آمریکایی در مورد تصمیم حذف کاهانه چای از لیست FTO صحبت می کند

از سال 2005، یک گروه اسرائیلی افراطی با یک حمله تروریستی مرتبط نبوده است. واشنگتن، دی سی – پس از گزارش آسوشیتدپرس مبنی بر اینکه...

آمریکا یک پزشک ونزوئلایی را به فروش باج افزار به یک هسته تروریستی ایرانی متهم کرده است

مویسس زاگالا، 55 ساله، متهم است که مجوز نرم افزار خود را به هکرهایی داده است که از آن برای اخاذی از قربانیان استفاده...

اتحاد بنت شروع به انتقام گیری از سیلمان کرده است. اینگونه است

MK، که قبلاً یکی از اعضای حزب نخست وزیر بود، روز دوشنبه هنگامی که از رای دادن به معتمد خود، MK Matan Kahana، برای...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox